1 2
Κυριακή, 6 Οκτωβρίου, 2024 17:23

Αντεξε η Νίκη στα Γιάννενα – Ισοπαλία κόντρα στον ΠΑΣ

Στον μοναδικό κυριακάτικο αγώνα του Βορείου Ομίλου της Super League 2, ο ΠΑΣ Γιάννινα και η Νίκη Βόλου αναδείχθηκαν ισόπαλοι χωρίς τέρματα. Το 0-0 ήταν και η πρώτη φετινή απώλεια για τους Ηπειρώτες με την ΑΕΛ πλέον να είναι μόνη πρώτη στην κορυφή με 9 βαθμούς, έναντι 7 του ΠΑΣ.

Όσον αφορά τη Νίκη, πήρε τον δεύτερο βαθμό της αγνοώντας τη νίκη μετά από τρεις αγώνες.

Στα του αγώνα στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι κράτησαν μακριά από την εστία τους, τους γηπεδούχους. Στο δεύτερο οι Γιαννιώτες ανέβασαν την απόδοσή τους και πίεσαν για να σκοράρουν, χωρίς όμως να τα καταφέρουν με το 0-0 να μένει ως το τέλος. Και έμεινε γιατί στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Δούμας με προσπάθειά του έστειλε την μπάλα στο δοκάρι.

ΠΑΣ Γιάννινα (Πομς): Αθανασίου, Μπακαδήμας, Λούπας (46′ Αθανασίου), Σόρια, Ρίντερ (84′ Νικολιάς), Σομπόνσκι, Δούμας, Ασεβέδο, Χάινριχ, Σέποβιτς, Μάντζης (67′ Λέο).

Νίκη Βόλου (Ξηροφώτος): Τσέλιος, Οικονομόπουλος, Ματάους, Προδρομίτης, Νταμιάν Σίλβα, Σελιμάι (46′ Σαποβάλοφ), Εντ Κάρλος (55′ Λίταινας), Ταβάρες, Δούμτσης (84′ Τσιλιγγίρης), Αρίας (73′ Σπυρίδης), Βερνάρδος.