1 2
Πέμπτη, 19 Σεπτεμβρίου, 2024 19:46
ΑθλητικάΒόλος

Αρεσε ο Βόλος, παρά την ήττα από την Μαλίν (φωτογραφίες)

Την ήττα με 2-1 από τη Μαλίν, γνώρισε ο Βόλος σε φιλικό προετοιμασίας που διεξήχθη στο Βέλγιο.

Ωστόσο, παρά την ήττα ο Βόλος έδειξε ότι βαδίζει σε σωστό δρόμο, καθώς η εικόνα της ομάδας του Γκιγιέρμο Αμπασκάλ ήταν κατά διαστήματα πολύ καλή.

Χαρακτηριστικό άλλωστε είναι το γεγονός ότι ο Βόλος είχε δοκάρι με τον Μπαρτόλο όταν το αποτέλεσμα ήταν στο 0-0, ενώ οι «κυανέρυθροι» είχαν κι άλλες καλές στιγμές μέσα στο ματς για να φτάσουν στο γκολ.

Επίσης πρέπει να επισημάνουμε ότι ο Βόλος βρίσκεται ακόμα στην αρχή της προετοιμασίας του, ενώ η Μαλίν ουσιαστικά έχει ολοκληρώσει την προετοιμασία της, μια και το ερχόμενο Σαββατοκύριακο ξεκινάει τις επίσημες υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα.

Και βέβαια δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι από το σημερινό φιλικό απουσίαζαν τόσο ο Τάσος Τσοκάνης, όσο και ο Νταν Ριένστρα που θα αποτελέσουν τους βασικούς αμυντικούς μέσους της ομάδας, όπως επίσης και ότι δεν έχουν ολοκληρωθεί ακόμα οι μεταγραφικές κινήσεις του Βόλου.

Οι Βέλγοι προηγήθηκαν στο 29ο λεπτό με τον Σχουφς, για να ισοφαρίσει ο Βόλος στο 66ο λεπτό με τον Φερνάντεζ. Η Μαλίν έφτασε στη νίκη στο 67ο λεπτό με τον Κάιπερς.

H σύνθεση του Βόλου: Κλέιμαν, Κούζντρα, Γκρίλο, Ρομέρο, Φερράρι, Λογαράς, Μπαριέντος, Φερνάντες, Βοιτκόφσκι, Μπαρτόλο, Φαν Βέερτ

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Παπαδόπουλος, Ροσέρο, Γκιουλέν, Νίνης, Πουρίτα, Τερεζίου.